1. POSTNA NEDELJA, 18. 2. 2018

1. POSTNA NEDELJA, 18. 2.

PONEDELJEK, 19. 2.
Zaradi šolskih zimskih počitnic v tem tednu ne bo verouka in ostalih dejavnosti za otroke in mlade.

TOREK, 20. 2.
8.30 – Začetek tečaja za zmanjševanje padcev.
18.30 – Skupina Pri vodnjaku: Ob Besedi

10.00 – Karitas za stranke.

Na pobudo papeža Frančiška je dan molitve in posta za mir.
18.30 – Križev pot moli Molitvena skupina

2. POSTNA NEDELJA, 25. 2.

POSTNI ČAS V ŽUPNIJI
Ker smo vstopili v postni čas, se temu primerno spremeni oblika večerne pobožnosti pred sveto mašo, kakor je že v navadi. Tako bomo ob ponedeljkih še vedno molili rožni venec Božjega usmiljenja, medtem ko bomo ob torkih, četrtkih in sobotah molili žalostni del rožnega venca. Ob sredah, petkih in nedeljah pa bomo molili križev pot. Petkov križev pot bodo oblikovale različne skupine in sicer: ministranti, Molitvena skupina, Župnijski pevski zbor, Župnijski pastoralni svet, birmanci in zakonska skupina C. Povabljeni, da tudi z občestveno molitvijo in premišljevanjem Jezusovega trpljenja, poglobimo svoj odnos z Gospodom.
V petek 16. 3. bo ob 19.45 postni filmski večer. Ogledali si bomo prvi zvočni film o Jezusovem trpljenju »Golgota« iz leta 1935. Na peto postno nedeljo (18.3.) bo ob 15.00 tradicionalni križev pot štirih ljubljanskih frančiškanskih župnij na Rožnik. Na cvetno nedeljo (25.3.) bo pri nedeljskih mašah priložnost za predvelikonočno spoved. Na voljo bo tudi gostujoči spovednik – p. Marjan Čuden.

DAN MOLITVE IN POSTA ZA MIR
Papež nas vabi, naj bo 23. 2. dan molitve in posta za mir: »Zaradi širjenja tragičnih konfliktnih situacij po različnih predelih sveta vabim vse vernike na poseben Dan molitve in posta za mir, in sicer 23. 2. Namenili ga bomo predvsem za prebivalce Demokratične republike Kongo in Južnega Sudana. Resno vse pozivam, da bi prisluhnili temu kriku in bi se v svoji vesti pred Bogom vprašali: ‘Kaj lahko za mir storim jaz?’

TEČAJ ZA ZMANJŠEVANJE PADCEV
S tečajem, ki ob mnogih praktičnih nasvetih omogoča vaje za ravnotežje, bomo pričeli 20. 2. ob 8.30. Zamudniki se lahko še vedno prijavite v zakristiji ali v župnijski pisarni.

PRI VODNJAKU: OB BESEDI
Februarski večer Pri vodnjaku 20. 2. bo potekal na temo hvaležnosti, tokrat z gostjo Anjo Kastelic, ki ima za sabo že več tovrstnih srečanj in skupin ter katere razmišljanja ob nedeljski Božji besedi lahko beremo na spletni strani Hozana.si. Vabljeni k adoraciji ob 18.30, maši ob 19h in večeru Ob Besedi ob 20h.

NE 7.00 za + dobrotnike
10.00 po namenu
19.00 v zahvalo
PO 8.00 v zahvalo za operacijo
19.00 za Janeza Zajca in molitveno skupino
za + Milo Jakopič
TO 8.00 za + Jožefo in Jožeta Pinterič in sorod.
19.00 za + Ano in Andreja Janežič
po namenu
SR 8.00 za + iz družine Golež
19.00 za Pikico in za srečen porod
za Tonija
ČE 8.00 za + iz družine Milač
19.00 za + Albino Benčina
za + Ano Belina
PE 8.00 za + iz družine Javornik
19.00 za + Janeza Zajca – obl.
SO 8.00 za + Matija Gorenca
19.00 za + Škof in Jamšek