11. NEDELJA MED LETOM, 18. 6. 2017

11. NEDELJA MED LETOM, 18. 6.

10.00 – Karitas za stranke.
19.45 – Kateheza za odrasle: Eshatologija – med že in še ne.

PETEK, 23. 6., Srce Jezusovo
19.45 – Biblična skupina.

SOBOTA, 24. 6., Rojstvo Janeza Krstnika
15.00 – maša v Domu starejših občanov Bežigrad (sprememba zaradi menjave termina z župnijo Ježica).

12. NEDELJA MED LETOM, 25. 6.

SPOVEDOVANJE
Zaradi poletnih dejavnosti in odsotnosti prosimo za razumevanje, ker ne bomo na voljo v spovednici med vsako mašo, prav tako tudi ne vedno v terminih dežurstva. Poletno dežurstvo v spovednici bo naknadno objavljeno na spletni strani župnije.

ZADNJA TISKANA OZNANILA
Na pragu letošnjega poletja so tokratna tiskana župnijska Oznanila zadnja. Naslednja tiskana Oznanila bodo 27. 8., do takrat pa bodo vse pomembnejše zadeve bodo oznanjene pri nedeljskih mašah in tudi objavljene na spletni strani župnije.

Vsi, ki še niste oddali prijavnic za župnijski oratorij ali letovanje v Strunjanu, ste vabljeni, da to čimprej storite. Za vse udeležence oz. starše bo 20. 7. ob 20.00 sestanek v učilnici 1.

MOLITEV ZA DOMOVINO
Člani Medgeneracijske skupine in tudi ostali ste vabljeni, da se udeležite molitvene ure za domovino, ki bo 23. 6. od 9.30 do 10.30 v ljubljanski stolnici. Kot običajno bodo pri molitveni uri nekaj časa sodelovali tudi otroci iz Angelinega vrtca.

ŽEGNANJE IN SREBRNA MAŠA
Godovni dan zavetnikov naše župnije bomo preživeli v celodnevnem češčenju Najsvetejšega, med katerim se bodo zvrstile različne župnijske skupine.
Zunanjo slovesnost praznika sv. Cirila in Metoda pa bomo obhajali v nedeljo 9. 7. Osrednja slovesnost bo maša ob 10.00, ki jo bo ob srebrnem jubileju mašniškega posvečenja obhajal naš bežigrajski gvardijan br. Miran Špelič. Slovesni pridigar p. Marko Novak pa bo ob sklepu bogoslužja blagoslovil novi spovednici. Po maši bomo slavje nadaljevali na cerkvenem vrtu. Hvaležni bomo vsem župljanom, ki bodo tako ali drugače pripomogli k pripravi slovesnosti, tudi s peko peciva.

VEROUČNI URNIK
Do konca junija bo pripravljen urnik verouka in ostalih župnijskih dejavnosti, tudi z namenom lažjega načrtovanja dejavnosti v prihodnjem katehetskem in šolskem letu. Veroučenci, ki se niso udeležili maše ob zaključku veroučnega leta, lahko spričevala prevzamejo v župnijski pisarni.

ZAKONSKI JUBILEJI
Slovesnost zakonskih jubilejev bomo obhajali v nedeljo 24. 9. Vsi, ki obhajate 5, 10, 20, 25, 30 … let poroke (tudi, če se niste poročili v naši župniji!), vabljeni, da se prijavite v župnijski pisarni.

NE 7.00 po namenu
10.00 za + Ruperta Smoniga
19.00 za + Boža Osana in Franca Bertonclja
PO 8.00 za + Alojza in Tejo Denžič
19.00 za svetost duhovnikov
TO 8.00 za zdravje
19.00 za + Anko Miloš – pogr.
SR 8.00 za + Povalej in Gračner
19.00 za + Staneta Šilca