3. VELIKONOČNA NEDELJA, 30. 4. 2017

Nabirka za ljubljansko nadškofijo.
Začetek tedna molitve za duhovne poklice. Pri mašah med tednom se jih bomo spomnili z uvodi v mašo in prošnjami.

PONEDELJEK, 1. 5., sv. Jožef Delavec
Začetek šmarnične pobožnosti. Pri jutranjih mašah bomo brali šmarnice za odrasle »Naredi me za orodje svojega miru«, pri večernih mašah pa otroške šmarnice »Čudež na Skalnici.« Pri večernih šmarničnih mašah bomo po obhajilu zmolili ali zapeli litanije.

10.00 – Karitas za stranke.

ČETRTEK, 4. 5.
Prvi četrtek v mesecu.
18.00 – Molitvena ura za nove duhovne poklice.

Prvi petek v mesecu – nosimo obhajilo bolnim in ostarelim.
19.45 – Biblična skupina zaradi duhovnih vaj odpade!

Prva sobota.
15.00 – maša v Domu starejših občanov Bežigrad.

4. VELIKONOČNA NEDELJA – NEDELJA DOBREGA PASTIRJA, 7. 5.
Nedelja duhovnih poklicev: svetovni molitveni dan za duhovne poklice.
Posebna nabirka za gospodarske potrebe.

DUHOVNE VAJE
Vabljeni na duhovne vaje z očeti naše vere. Br. Miran Špelič bo v Nazarjah od petka 5. 5. zvečer do nedelje 7. 5. opoldne predstavil sv. Ireneja Lyonskega, čas bo tudi za molitev in bogoslužje, pa tudi priložnost za adoracijo in spoved. Prijave v žup. pisarni ali jana.podjavorsek@rkc.si, ki tudi koordinira prevoze.

ŽUPNIJSKO ROMANJE
Letošnje prvo župnijsko romanje sovpada z Dnevom za Magnificat, ki bo – ob 300-letnici kronanja milostne podobe – na Sveti Gori pri Novi Gorici v soboto 27. maja; molitev se bo prepletala s predavanji in delavnicami, ne bo manjkalo niti druženja. Cena za prevoz in kosilo je 23 €. Prijave v žup. pisarni do 20. maja.

VABILO IZ SOSEŠČINE
Informacijska pisarna Evropskega parlamenta v Sloveniji v okviru dogodkov ob Tednu Evrope vabi na gledališko predstavo Drobci skupnih evropskih korenin, ki bo v Hiši EU na Dunajski 20 v Ljubljani, 6. maja ob 11.00. Predstava je namenjena za mlajše in starejše, vstop pa je brezplačen. Med 9. in 13. uro vabljeni tudi na ploščad pred Hišo Evropske unije, kjer bo ob kavici in prigrizkih na voljo Živa knjižnica, info stojnica z nagradnimi kvizi in ustvarjalne delavnice za otroke. Program vseh prireditev najdete na www.europarl.si

Zaradi lažjega načrtovanja počitnic sporočamo, da bo letošnji oratorij enako kot lani potekal v tednu, ko obhajamo god naših farnih zavetnikov in sicer od 3. do 7. 7. Počitnice za pevce in ministrante v Strunjanu pa bodo od 31. 7. do 5. 8. Prijavnice in ostale informacije še sledijo.

NE 7.00 za + Marijana Kristana
10.00 za + Jožefa in Jožefo Pinterič ter sor.
19.00 za + Svita Sokolova
PO 8.00 po namenu
19.00 za zdravje
TO 8.00 po namenu
19.00 za + Maksa Bratuna – pogr.
SR 8.00 za + Toneta Urbančiča
19.00 za + Marijo Modic Gregorač – pogr.
ČE 8.00
19.00 za + Franja Obadiča – obl.
PE 8.00 za dobrotnike in sam. družino
19.00 po namenu