5. VELIKONOČNA NEDELJA, 29. 4. 2018

TOREK, 1. 5., sv. Jožef delavec
Pričetek šmarnic.

Ob državnih praznikih Karitas ni odprt. Za stranke bo tako odprt šele 16. 5.

ČETRTEK, 3. 5.
Četrtek pred prvim petkom.
18.00 – Molitvena ura za nove duhovne poklice.

Prvi petek v mesecu: nosimo obhajilo bolnim in ostarelim.
19.00 – Ob godu sv. Florijana bo maša za žive in pokojne gasilce iz Gasilske brigade Ljubljana.

Sobota po prvem petku.
15.00 – Maša v Domu starejših občanov Bežigrad.

Posebna nabirka za gospodarske potrebe.
11.00 – Preverjanje knjig za Slomškovo bralno priznanje.
20.00 – Skupina za animatorje.

DUHOVNE VAJE S CERKVENIMI OČETI
Od 4. do 6. maja bodo v Nazarjah duhovne vaje, kjer se bomo pod vodstvom br. Mirana Špeliča spoznali s Klemenom Aleksandrijskim iz 3. stoletja in njegovo potjo vere. Prijavite se lahko pri voditelju ali v župnijski pisarni.

VEROUK PO PRVOMAJSKIH PRAZNIKIH
V tednu po prvomajskih praznikih, torej 3. in 4. maja ne bo rednega osnovnošolskega verouku niti ministrantskih vaj.

ŠMARNICE 2018
Letos bomo v maju prisluhnili šmarnicam, ki jih je izdala Celjska Mohorjeva družba. Pri jutranjih mašah bomo brali šmarnice za odrasle Fatimska pastirčka nas učita živeti, ki jih je napisal cistercijan p. Branko Petauer. Pri delavniških večernih mašah pa bomo brali otroške šmarnice Pripovedi o Mariji, ki jih je napisal Lojze Kozar ml. Poglavja, ki bodo prišla na vrsto za sobotno in nedeljsko branje, bodo otroci prejeli natisnjena in si jih bodo lahko prebrali doma. Tisti otroci, ki se bodo odločili za spremljanje šmarnic, naj se v zakristiji vpišejo na seznam, da bodo prejeli natisnjene odlomke in seveda vsak večer prejeli eno od kart za igro »spomin« s svetopisemskimi liki.

Zaradi lažjega načrtovanja počitnic sporočamo, da bo letošnji oratorij enako kot lani potekal v tednu, ko obhajamo god naših farnih zavetnikov in sicer od 2. do 6. 7. Počitnice za pevce in ministrante v Strunjanu pa bodo od 29. 7. do 4. 8. Prijavnice in ostale informacije še sledijo.

FRANČIŠKOV TABOR
Frančiškov tabor za otroke in najstnike (od 6. do 14. leta) bo letos potekal od 26. 8. do 1. 9. v Kostanjevici na Krasu. List z informacijami in prijavnico najdete spodaj med obvestili. Srednješolci in študenti povabljeni za animatorje.

NE 7.00 za + Andreja in Marjana Mučič
10.00 za + Jožeta Rojka
19.00 za srečen porod
PO 8.00 za + Radeta Krstiča in sorodnike
19.00 za Mijo Zajec in molitveno skupino
TO 8.00 za + Gašperja Trčka in Gorazda Bizjaka
19.00 za + Jožefa in Jožefo Pinterič in sorod.
SR 8.00 za duhovne poklice
19.00 za + Jožeta Rojka