6. VELIKONOČNA NEDELJA, 6. 5. 2018

Posebna nabirka za gospodarske potrebe.
11.00 – Preverjanje knjig za Slomškovo bralno priznanje.
20.00 – Skupina za animatorje.

TOREK, 8. 5.
10.00 – Maša za mamice z majhnimi otroki.
Pol ure pred mašo bo adoracija.

ČETRTEK, 10. 5., Gospodov vnebohod
Sveta maša ob 8.00 in ob 19.00.

10.00 – Generalka za prvo sveto obhajilo in po njej še priložnost za spoved.

Nedelja sredstev družbenega obveščanja.
10.00 – Slovesnost prvega svetega obhajila.
19.00 – Maša v latinskem jeziku.

PO BIRMI
V nedeljo 22. 4. smo obhajali slovesnost svete birme, ki jo je vodil ljubljanski pomožni škof Anton Jamnik. Pridružujem se vsem zahvalam in pohvalam birmancev, njihovih staršev in botrov za zelo lepo okrašeno cerkev, za petje in glasbo, za podporo v molitvi, bratom za somaševanje, ministrantom in mežnarju ter vsem, ki ste kakorkoli pripomogli, da smo lahko lepo obhajali praznik Svetega Duha. Še prav posebna zahvala pa gre našim animatorjem Maji Čamernik, Beni Briški, Magdaleni Kos, Gašperju Grbcu in Urošu Ranflu. Naj Sveti Duh spremlja in razsvetljuje naše birmanke in birmance.

Kot je bilo že objavljeno, bo letošnji oratorij potekal v tednu od 2. do 6. 7. Počitnice za pevce in ministrante v Strunjanu pa bodo od 29. 7. do 4. 8.
Prijavnice za oratorij in Strunjan so na voljo v veroučnih učilnicah, v cerkvi na polici z verskim tiskom in na spletni strani župnije med obvestili.
Nabirka med mašo ob sklepu katehetskega leta 3. 6. ob 10.00 bo namenjena kritju stroškov počitnic v Strunjanu. S tem bomo izkazali hvaležnost in podporo našim pevcem in ministrantom.

FRANČIŠKOV TABOR
Frančiškov tabor za otroke in najstnike (od 6. do 14. leta) bo letos potekal od 26. 8. do 1. 9. v Kostanjevici na Krasu. List z informacijami in prijavnico najdete na župnijski spletni strani med obvestili. Srednješolci in študenti ste povabljeni za animatorje.

ROMANJE NA DAN ZA MAGNIFICAT
V soboto 26. maja bo že 5. dan za Magnificat. Tokrat bomo poromali na drug rob Slovenije, na Svete gore nad Sotlo, kjer je na vrhu gore pet cerkva. V dnevu se bodo prepletale molitve, predavanja, delavnice, bogoslužje in druženje molivcev. Več podatkov je na plakatu. Prijave že sprejemamo v župnijski pisarni. Cena prevoza je 21 €. Tudi z Bežigrada bo odšel avtobus, ki ga bo vodil br. Miran.

KONCERT ZAVODA SV. STANISLAVA
Zavod sv. Stanislava vabi na 25. letni koncert zborov in orkestra, ki bo v nedeljo, 13. 5. ob 18.00 v Cankarjevem domu. Več informacij na spletu: www.stanislav.si

NE 7.00 za + Boštjana Kristana
10.00 za + Franca Zorca
19.00 za moža
PO 8.00 za + duhovnika Andreja Severja
19.00 za + Viko Mrzljak – 7. dan
za + Janeza in Rajka Mihelčiča
TO 8.00 za pozabljene duše v vicah
10.00 za duhovno in duševno zdravje
19.00 za + Antona Drobniča
SR 8.00 za + Francko Slapar, Kristino in Nevenko Francelj
19.00 za + Zdravka Lemuta
za Tonija
ČE 8.00 za + iz družine Iršič
19.00 za Otona in Maro Strajnar in hčerko Mojco
PE 8.00 za + iz družine Zajec
19.00 za + Jakoba Podbregarja
v zahvalo Materi Božji
SO 8.00 za + Jožeta in Ivanko Vogrič
19.00 za + Silvo Pirnat – obl.
NE 7.00 za + Boštjana Kristana
10.00 po namenu