NEDELJA SVETE TROJICE, 27. 5. 2018

NEDELJA SVETE TROJICE, 27. 5.
10.00 – Maša – medgeneracijsko srečanje.
17.00 – Srečanje voljenih članov ŽPS štirih frančiškanskih župnij pri frančiškanih na Viču.

TOREK, 29. 5.
19.00 – Pri maši poje Deški zbor Schellenburg.

ČETRTEK, 31. 5. – zapovedan praznik Svetega Rešnjega Telesa in Krvi
Maši bosta ob 8.00 in 19.00. Procesija bo po večerni maši!
18.00 – Tiha adoracija pred Najsvetejšim.
18.30 – Slovesne pete litanije. Po maši sledi Telovska procesija.
Sklep šmarnične pobožnosti.

Prvi petek v mesecu: nosimo obhajilo bolnim in ostarelim.

Sobota po prvem petku.
15.00 – Maša v Domu starejših občanov Bežigrad.

9. NEDELJA MED LETOM, 3. 6.
Posebna nabirka za gospodarske potrebe.
10.00 – Maša ob sklepu katehetskega leta.
Nabirka te maše bo namenjena za letovanje v Strunjanu.
Po maši bo družaben program za otroke.

NABIRKA ZA LETOVANJE V STRUNJANU
Nabirka pri maši ob sklepu katehetskega leta – 3. 6. ob 10.00 – bo namenjena kritju stroškov za letovanje v Strunjanu. Tudi na ta način bomo lahko izrazili hvaležnost do naših mladih pevcev in ministrantov za njihovo sodelovanje v iztekajočem se katehetskem letu.

OBNOVA
Zaradi okvar in dotrajanosti smo se odločili za prenovo videosistema in ozvočenja v cerkvi. Ta se pričela po veliki noči, a je bila zaustavljena, saj je bilo montirano napačno projekcijsko platno. Trenutno čakamo novo, v upanju, da se bo prenova kmalu zaključila. Od torka pa je v cerkvi poskusno postavljeno novo ozvočenje za dobo treh tednov. Prosimo vas za odzive, da se bomo lažje odločili za nadaljnje korake – nakup ali izbiro kakega drugega ponudnika.

ROMANJE ZA SODELAVCE
Ob sklepu pastoralnega leta se 7. 6. ob 7.50 odpravljamo v Adergas-Velesovo na romanje, ki je namenjeno župnijskim sodelavcem in udeleženkam tečaja »Za zmanjševanje padcev«. Vabljeni torej vsi sedanji pa tudi nekdanji sodelavci Karitas, bralci, ekipi za čiščenje cerkve, zvesti molivci … Avtobus nas bo čakal ob 7.50 za Plečnikovim stadionom – takoj po križišču Samove in Vodovodne. Za romarsko malico poskrbi vsak sam. Vrnemo se okrog 13.00. Prijave sprejemamo v zakristiji in župnijski pisarni.

ZVESTI ŠMARNIČARJI
V veliko veselje zbranim pri večerni maši so bili vsi otroci, ki so se udeleževali šmarnic in po maši na cerkveno dvorišče prinesli otroško sproščenost in razigranost. Redni šmarničarji, ki vas je bilo letos bilo 26, ste po telovski procesiji vabljeni k zaključnemu srečanju.

NE 7.00 za + Hildo Šef
10.00 za + Jožeta Rojka
19.00 za + Justino Opara
PO 8.00 za + brate in sestre Zevnik
19.00 za zdravje
TO 8.00 za srečen porod
19.00 za + Olgo Kuhar – pogr.
SR 8.00 za ozdravitev družinskega debla
19.00 za + Petra Tepina